تخت بچه 6666

تخت بچه

جدیدترین مدل تخت بچه کدام است؟یک تختخواب مخصوص بچه، اولین تخت نوزاد شما خواهد بود اما به سرعت کودکان رشد می کنند و نیاز به تخت مناسب دارند. هنگامی که نوزاد می تواند خود را بالا بکشد یا بغلتاند، نوبت به یک تختخواب جدید می رسد، جایی که کودک شما حدود دو سال یا بیشتر می خوابد. این تخت باید محکم و با دوام باشد و از آخرین استانداردهای ایمنی پیروی کند.

در ادامه آشو چوب به شما کمک می کند تا تخت بچه مناسب خود را انتخاب کنید …

قبل از انتخاب تختخواب باید به فضایی که در اختیار دارید فکر کنید. توصیه می شود کودک شما در شش ماه اول در یک اتاق با شما بخوابد.

تخت بچه

ارتفاع تشک قابل تنظیم

اکثر تختخواب ها دارای موقعیت ارتفاع قابل تنظیم هستند، بنابراین شما می توانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. با افزایش سن و تحرک بیشتر نوزاد، می توانید پایه را پایین بیاورید، بنابراین آنها نمی توانند از تختخواب خارج شوند.

توجه به فضای ذخیره سازی تخت بچه

برخی از تختخواب ها دارای فضای زیر تخت هستند، مانند یک کشو بزرگ برای نگهداری وسایل نوزاد، که در صورت محدود بودن فضا می تواند مفید باشد.

ریل های محافظ دار

اینها پوشش های پلاستیکی هستند که روی ریل ها را می پوشانند و از آسیب دیدن دندان های کودک (و تخت کودک او) جلوگیری می کنند.

چه تشکی را باید انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب تخت بچه، باید در مورد خرید تشک تخت خواب، برای نوزاد خود، دقت کنید. همچنین باید تخت کودک متناسب با تشک باشد، بنابراین هیچ شانسی وجود ندارد که کودک شما بین تختخواب و تشک گیر کند. فاصله بین تخت و تشک نباید بیشتر از 4 سانتی متر باشد.

تختخواب دست دوم بچه

اگرچه یک گزینه عالی برای کاهش هزینه های اولیه است، اما باید مطمئن شوید که با استانداردهای ایمنی فعلی مطابقت دارد.

همچنین اگر یک تختخواب، قدیمی و رنگ آمیزی شده است، ممکن است نیاز به برداشته شدن و رنگ آمیزی مجدد داشته باشد. رنگ آمیزی مجدد می تواند برای کودک خطرناک باشد، توصیه می شود برای نوزاد به هیچ وجه به فکر خرید تخت دست دوم نباشید، شما می توانید با هزینه ای کم، تخت های نوزاد متناسبی را خریداری کنید.

محل قرار دادن تخت کودک

نوزادان کمتر می توانند دمای خود را کنترل کنند، بنابراین تختخواب نباید نزدیک رادیاتور یا پنجره آفتابی باشد.

نکات مورد توجه داخل تخت بچه

امن ترین تختخواب یک تخت شفاف است، برای مثال از اسباب بازی های نرم، ضربه گیرهای تختخواب استفاده کنید. این به این دلیل است که شواهد نشان می دهد امن ترین راه برای خوابیدن نوزاد روی تشک تخت استاندارد و شفاف است.

برخی از اقلامی که به تخت اضافه می شوند ممکن است خطر پوشاندن سر را افزایش دهند. برای جلوگیری از خفگی و یا بالا رفتن کودک از تخت، بهتر است به این موارد توجه داشته باشید.

بالش و لحاف به دلیل خطر خفگی برای نوزادان زیر یک سال ایمن نیستند. لحاف همچنین می تواند نوزاد را بیش از حد گرم کند.

اکثر کناره های تختخواب دارای میله ها یا پانل های عمودی هستند. فاصله هر یک از این موارد باید بین 5 تا 9.5 سانتی متر باشد. این کار برای جلوگیری از به دام انداختن بازوها یا پاهای کودک بین میله ها است.

مراقب قطعاتی باشید که از ساختار تختخواب بیرون زده اند. هر قسمتی از تختخواب که برآمدگی محسوب می شود باید کمتر از 5 میلی متر باشد.

همچنین باید یک تشک سفت را در نظر بگیرید. این می تواند از مرگ ناگهانی نوزادان در دوران نوزادی جلوگیری کند.

اطمینان حاصل کنید که طرف ریل تخت کودک شما به اندازه کافی بالا است تا کودک شما نتواند از آن بالا برود. همچنین، بررسی کنید که بالاترین تنظیم برای ریل کناری برای هر کسی که نیاز به بلند کردن فرزند شما از تختخواب دارد راحت باشد. به این ترتیب، می توانید از هر گونه فشار پشتی برای خود نیز جلوگیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *