گهواره 1999

گهواره

ورود یک نوزاد کوچک به خانه، شیرینی های تمام نشدنی با خود به همراه دارد و همچنین اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده، متعاقبآ مسئولیت‌هایی را هم برای تمامی از اعضای یه خانواده به دنبال خواهد داشت. علاوه بر مسئولیت ها، لوازم و وسایلی هم باید برای نوزاد تازه متولد شده تهیه و خریداری کرد.گهواره یکی از لوازمی است که نیاز هر کودک است.

نوزاد به چه وسایلی نیاز دارد؟

والدین برای آرامش و راحتی نوزادشان، تمام سعی خود را می کنند و به همین دلیل، به تهیه وسایل و لوازم مخصوص نوزاد می‌پردازند. گهواره، کمد اسباب بازی، کمد لباس، کالسکه، ملحفه، تشک، لباس نوزادی و… از جمله وسایلی است که نوزاد، به آنها نیاز دارد و هر کدام از اینها به تنهایی، از اهمیت ویژه‌ای در رفع نیازهای کودک برخوردار است.

گهواره
مدل گهواره

گهواره چیست؟

وسیله ای است که به خواباندن نوزاد، کمک شایانی می‌کند.مادر کودک خود را در گهواره قرار داده و با تکان دادن های منظم و ریتمیک که با لمس در گهواره ایجاد می‌کند، باعث آرام شدن و به خواب رفتن نوزاد می شود.

مدل های مختلف گهواره

مدل های متفاوت گهواره از قدیم‌الایام تا به امروز، وجود داشته اند و همواره کمک دست مادران، برای خواباندن نوزاد بوده اند.
در قدیم گهواره ها مدل های بسیار ساده ایی داشتند؛ اما امروزه، انواع و اقسام، در طرح های متفاوت و گوناگون، وجود دارند. بیشتر این تفاوت‌ها، معمولا در شکل ظاهری آن است. زیرا در عمل، کار همه آنها یکی است! اما با توجه به دکور و سلیقه شما،طرح و شکل آن میتواند متفاوت باشد.

آیا خرید گهواره ضروری است؟

بهترین گزینه برای نوزاد، جهت آرام کردن و خواباندن او است. همه ی ما می‌دانیم که نوزاد در بدو تولد، به استراحت زیادی نیاز دارد. به همین دلیل باید، یک مکان مناسب برای استراحت داشته باشد. گهواره ها، به دلیل بالا بودن سطح زمین، گزینه ایی مناسب و امن، برای قرار دادن نوزاد در آنهاست.پس خرید گهواره، یک مورد ضروری در تهیه لوازم نوزادی و سیسمونی می باشد.

در هنگام خرید، به چه چیزی توجه کنیم؟

وقتی می‌خواهید که گهواره یا تخت کنار مادر، برای نوزاد خود تهیه کنید، در مرحله اول به ایمنی آن توجه کنید. نکته بعدی راحتی آن است، زیرا نوزاد، زمان زیادی را که در خواب است را در همین تخت سپری می‌کند.
همچنین به جنس  باید دقت کنید، تا از دوام و استحکام مناسبی برخوردار باشد. در میان گهواره ها با جنس های مختلف، گهواره هایی از جنس چوب، از توان و دوام بالایی برخوردار هستند.

شکل ظاهری

گهواره ی نوزاد، وسیله ایی است که امکان دارد شما آن را در تمامی قسمت های منزل خود قرار دهید.پس در هنگام خرید، دقت کنید که علاوه بر کاربردی بودن و ایمنی، از زیبایی قابل قبولی هم برخوردار باشد. برای تزیین، می توانید از آویزهای مخصوص گهواره ی نوزاد استفاده کنید.

محل قرار دادن گهواره در اتاق خواب

سعی کنید که آن را در قسمتی از اتاق قرار دهید، که پنجره ایی در اطراف آن نباشد. زیرا امکان جدا شدن پرده و افتادن آن، به پایین وجود دارد. و یا اینکه شکستگی و افتادن شیشه ها می تواند برای نوزاد بسیار خطرناک باشد.
همچنین، نور خورشید برای نوزادان می تواند ناراحت کننده باشد و خوابی ناآرام را برایشان به دنبال خواهد داشت.

سخن آخر

از جمله وسایل کاربردی است که می‌تواند به مادران کمک زیادی بکند. زیرا بیشتر نوزادان در آن آرام میگیرند و راحت میخوابند.
برای اینکه خیالتان از استاندارد و امنیت گهواره ی دلبندتان راحت باشد، بهتر است از شرکت های مطمئن، به خریداری این قلم ضروری بپردازید. شرکت آشو، یکی از بهترین گزینه ها برای تهیه لوازم خواب نوزاد می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *