کتابخانه بارک

 کتابخانه پینات

کتابخانه آمریکن

ویترین کتابخانه براون

کتابخانه

قبل از خرید کتابخانه برای اتاق خود، در نظر گرفتن برخی از ویژگی های محصول، مانند نوع قفسه، مواد و ابعاد کاربردی است. فکر کردن در مورد این موارد به شما کمک می کند تا هم فضای  اتاق و هم فضای ذخیره سازی کتاب را بیشتر کنید.شما می توانید مطابق با طراحی اتاق خود از کتابخانه ی چوبی ساده، مدرن و… استفاده کنید.

انواع کتابخانه

کتابخانه ها در مدل های مختلفی وجود دارند، از جمله:

کتابخانه زاویه ای: افرادی که تمایل دارند کتابخانه را در گوشه اتاق خود جای دهند، می تواند از این نوع کتابخانه استفاده کنند.

کتابخانه داربستی: در این مدل از کتابخانه، قفسه ها بین دو اهرم همانند نردبان، نگه داری می گردند.

کتابخانه استاندارد: در این نوع از کتابخانه، فضا مساوی و منطبق بر هم هستند و دارای یک چهارچوب شیشه ای و یا چوبی می باشد. کتابخانه استاندارد از جنس چوب و یا MDF است.

کتابخانه مکعبی: همانطور که از اسمش پیداست، این کتابخانه با تقسیم بندی در دو جهت افقی و عمودی، شکلی مکعب مانند دارد.

کتابخانه پلکانی: این نوع از کتابخانه دارای طبقات پلکانی هستند که به منظور تکیه دادن به دیوار اتاق طراحی شده اند. در این نوع از کتابخانه با نزدیک شدن به قفسه های بالایی،  تعداد قفسه ها کم می شوند.

جنس کتابخانه

قفسه های کتابخانه معمولاً از چوب سخت، لمینت یا استیل ساخته می شوند.

چوب سخت، بسیار بادوام و انعطاف پذیر است و می تواند تقریباً در دکوراسیون اتاق ترکیب شود.

کتابخانه از جنس ورقه، سبک، تمیز کردن آسان و مقرون به صرفه است. این مواد اغلب در رنگ های مختلف موجود هستند.

جنس فولاد، همه کاره و بسیار قوی است. عالی برای بارهای سنگین و سبک تر از چوب است.

انتخاب جنس کتابخانه به بودجه و اولویت سبک اتاق خواب افراد بستگی دارد.

ابعاد کتابخانه

عمق قفسه می تواند از شش تا 16 اینچ باشد. به طور کلی، عمق قفسه 10 اینچ متداول ترین است، بیشتر کتابهای چاپی بزرگ، همچنین CD و DVD را در خود جای می دهد. کتاب های بیش از حد بزرگ مانند روزنامه ها، مجلات و… به عمق قفسه حداقل 12 اینچ نیاز دارند.

ارتفاع قفسه می تواند از 30 تا 84 اینچ باشد. قبل از خرید کتابخانه، حتماً فضای خود را اندازه بگیرید و الگوهای چیدمان اتاق و محل قرارگیری مبلمان را در نظر داشته باشید.

نکات دیگری که باید در نظر بگیرید!

امکاناتی مانند قفسه های قابل تنظیم، کاستورها و کشوها امکان شخصی سازی فضای شما را فراهم می کند. قفسه های قابل تنظیم و کاستورها به ویژه اگر قصد تغییر و یا جابجایی مداوم را دارید بسیار مفید هستند.

توصیه می شود در زمان طراحی اتاق خواب خود از سرویس خواب استفاده کنید، تا هم خوانی لوازم موجود در اتاق خود را داشته باشید. آشو با ارائه انواع مدل های کتابخانه می تواند به شما در زمینه خرید کتابخانه و طراحی اتاق خواب کمک کند.

مطالب مرتبط با کتابخانه

Call Now Buttonتماس با ما